МЕДИКО-СОЦІАЛЬНА ДОПОМОГА
УЧАСНИКАМ АТО


Медико-соціальна допомога учасникам антитерористичної операції, надається згідно з Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», Указу Президента України 18 березня 2015 року №150/2015 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції», розпорядження Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року № 359-р «Про затвердження плану заходів щодо медичної, психологічної, професійної реабілітації та соціальної адаптації учасників антитерористичної операції», наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19 червня 2015 року № 351 «Про затвердження плану заходів щодо медичної, психологічної, професійної реабілітації та соціальної адаптації учасників антитерористичної операції», обласної цільової програми про медичну реабілітацію та соціальну реадаптацію учасників антитерористичної операції за період до 2020 року та відповідних розпоряджень голови обласної державної адміністрації.

З метою забезпечення медико-психологічною реабілітацією демобілізованих учасників антитерористичної операції розроблено та затверджено наказ Департаменту охорони здоров'я обласної держаної адміністрації від 13 березня 2015 року № 108 «Про медико-психологічну реабілітацію військовослужбовців, працівників Збройних Сил України, і демобілізованих із зони проведення антитерористичної операції».

Медико-психологічну допомогу демобілізованим учасникам АТО надають всі заклади охорони здоров’я за територіальним принципом та відповідно до рівня надання медичної допомоги. У всіх закладах охорони здоров'я визначено посадових осіб, які відповідають за зазначений напрямок роботи. Запроваджено роботу телефону «гарячої лінії» для надання консультативних послуг учасникам антитерористичних дій та членам їх родин.

Зазначена інформація наявна на офіційному сайті Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації.

Головним закладом для стаціонарної допомоги вказаної категорії визначено КЗ «Херсонський обласний госпіталь інвалідів та ветеранів війни».

Крім того, згідно чинного законодавства обласний госпіталь інвалідів та ветеранів війни є також територіальним центром по наданню медико-психологічної допомоги учасникам антитерористичної операції та організаційно-методичним центром по її організації.

Обласний госпіталь інвалідів та ветеранів війни розгорнутий на 226 ліжок. Структура ліжкового фонду дає можливість забезпечити надання медичної допомоги учасникам антитерористичної операції по основним профілям, а саме: терапевтичного, неврологічного, кардіологічного, гастроентерологічного та травматолого-ортопедичного, на базі якого функціонує обласний центр кістково-гнійної хірургії. В кожному відділенні передбачено для учасників антитерористичної операції до 10 цільових ліжок, а в травматолого-ортопедичному відділені до 20 таких ліжок.

Поряд з цим у госпіталі функціонує поліклінічне відділення на 60 відвідувань у зміну, фізіотерапевтичне відділення та кабінет лікувальної фізкультури і клініко-діагностична лабораторія.

Для надання спеціалізованої психологічної, психіатричної, психотерапевтичної допомоги учасникам антитерористичної операції, їх лікування та реабілітації на базі обласного госпіталю інвалідів та ветеранів війни до штатного розпису закладу, у квітні 2015 року, додатково введені посади психолога, лікаря-психотерапевта, лікаря з лікувальної фізкультури та масажиста.

У разі необхідності, до реабілітаційного процесу учасників антитерористичної операції в обласному госпіталі інвалідів та ветеранів війни будуть залучатися фахівці з фізичної реабілітації обласного центру здоров'я та спортивної медицини.

Переважна більшість хворих учасників антитерористичної операції, які знаходились на стаціонарному лікуванні в обласному госпіталі інвалідів та ветеранів війни мали захворювання опорно-рухової системи, нервової та органів системи травлення.

Учасники антитерористичної операції, які знаходяться на лікуванні в госпіталі, отримують обстеження, лікування та харчування за бюджетні кошти.

З метою надання медико-психологічної допомоги учасникам АТО налагоджена взаємодія з обласним Центром допомоги учасникам АТО при облдержадміністрації, Херсонською обласною організацією Товариства Червоного Хреста України, релігійними конфесіями, волонтерами, ветеранськими організаціями учасників АТО.

Крім цього, з метою вдосконалення та повноцінного функціонування в області системи реабілітації та реадаптації учасників антитерористичної операції, забезпечення медичної, фізичної та психологічної реабілітації в умовах обласних медичних закладів, а також соціального захисту учасників антитерористичної операції для їх якісної соціалізації в умовах мирного життя, рішенням ХVІІ сесії VІІ скликання від 16 березня 2018 року № 752 «Про обласну цільову програму медичної реабілітації та соціальної реадаптації учасників антитерористичної операції на період до 2020 року» затверджено обласну цільову програму медичної реабілітації та соціальної реадаптації учасників антитерористичної операції на період до 2020 року.


Версія для друку: завантажити





 

 
 
 
       
© 2012-2014 Херсонський обласний госпіталь інвалідів та ветеранів війни.  Контакти