День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

14 грудня в Україні відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який встановлено у день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком атомної електростанції.

Традиційно в цей день у Херсонському обласному госпіталі інвалідів і ветеранів війни відбулася урочиста зустріч представників Департаменту охорони здоров`я облдержадміністрації, обласної і міської чорнобильських організацій, громадської організації «Фонд інвалідів Чорнобиля плюс» та адміністрації госпіталю з інвалідами-чорнобильцями, що перебувають на лікуванні в закладі.

«Зіткнувшись з невидимою бідою ніхто не знав, що десятки років будуть відголоски її у вигляді негативного впливу на здоров`я. Основним завданням Департаменту є забезпечення належного медичного обслуговування. Відповідно до постанови Кабміну ми намагаємося забезпечити госпіталь нормативами і по харчуванню, і по медикаментам, щоб максимально забезпечити якісне лікування», - зазначила заступник директора Департаменту охорони здоров`я Ліна Бондарева.

Значною підтримкою для людей, що постійно потребують лікування, є урядова програма «Доступні ліки», яка, за словами Ліни Володимирівни, у наступному році буде продовжена і розширена, для Херсонщини буде виділено понад 27 млн. грн.


Ігор Попов, керівник обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України», Людмила Лахнеко, керівник ГО «Фонд інвалідів Чорнобиля плюс», В`ячеслав Куротін, керівник міської організації чорнобильців, щиро вітали чорнобильців, бажали здоров`я жертвам невидимого ворога і запевняли, що і надалі продовжуватимуть підтримувати матеріально заклад, в якому лікуються ліквідатори.

Начальник госпіталю Валерій Тимошенко запевнив, що при наявності направлення і показань жодному чорнобильцю в госпіталізації не відмовляють. А наступного року буде збільшено фінансування закладу і, відповідно, покращено харчування і лікування.

Після усних слів привітань, слів вдячності за самовідданість і рятунок від радіації усім пацієнтам-чорнобильцям гості вручили квіти і подарунки.

 

 
 
 
       
© 2012-2014 Херсонський обласний госпіталь інвалідів та ветеранів війни.  Контакти
Вверх