Реалізація та захист прав людини,
в тому числі учасників антитерористичної операції, членів їх сімей,
внутрішньо переміщених осіб та постраждалих внаслідок зазначеної операції


В Херсонській області реалізується право учасників антитерористичної операції на безкоштовну медичну допомогу та психологічну реабілітацію.

Медико-психологічну допомогу демобілізованим учасникам АТО/ООС надають усі заклади охорони здоров’я за територіальним принципом та відповідно до рівня надання медичної допомоги.

Головним закладом для стаціонарної допомоги вказаної категорії осіб, визначено комунальний заклад «Херсонський обласний госпіталь інвалідів та ветеранів війни» Херсонської обласної ради.

Крім того, згідно чинного законодавства обласний госпіталь інвалідів та ветеранів війни є також територіальним центром по наданню медико-психологічної допомоги учасникам АТО/ООС та організаційно-методичним центром по її організації.

Учасники АТО/ООС госпіталізуються у госпіталь у плановому порядку. З цією метою у кожному лікувально-профілактичному закладі області працює відповідальні лікарі-організатори, які видають картки-направлення для госпіталізації учасників АТО/ООС у наш заклад.

У госпіталі визначені відповідальні особи за госпіталізацію учасників АТО/ООС, а саме:

 • заступник начальника госпіталю з медичної частини –
         Глушак Сергій Дем’янович (тел. 0552 42-04-73),
 • завідувач поліклінічним відділенням госпіталю –
         Донова Оксана Євгеніївна (тел. 0552 26-32-63).

  Також, у госпіталі учасники АТО/ООС мають змогу отримати психологічну допомогу, яку надає психолог вищої категорії – Хутковська Емма Олександрівна (тел. 0552 26-32-63).

  Учасники АТО/ООС, які знаходяться на лікуванні в госпіталі, отримують обстеження, лікування та харчування безкоштовно.

  З метою реалізації та захисту прав учасників АТО та внутрішньопереміщених осіб у госпіталі реалізуються заходи з інформування зазначених категорій пацієнтів про їхні права.

  Представниками територіального управління юстиції у Херсонській області до Всеукраїнського тижня права пацієнтам госпіталю були надані матеріали щодо їх прав та порядку їх реалізації (буклети на фото).

  З будь яких питань щодо реалізації прав на медико-психологічну допомогу учасники антитерористичної операції, члени їх сімей, внутрішньо переміщені особи та постраждалі внаслідок зазначеної операції можуть звертатися за вказаними вище телефонами або на електронну пошту закладу e-mail: ua.kherson.hospital@ukr.net

 •  

   
   
   
         
  © 2012-2014 Херсонський обласний госпіталь інвалідів та ветеранів війни.  Контакти