Травматолого-ортопедичне відділення з центром кістково-гнійної хірургії

З 1987 року на базі хірургічного відділення госпіталю ІВВ відкрито травматолого – ортопедичне відділення для лікування хворих з кістково – гнійною патологією, відкритими переломами з дефектами м`яких тканин і кісток, з післяопераційними ускладненнями (які з`явилися в наслідок оперативного лікування в інших лікувальних закладах) та дегенеративно – дистрофічними захворюваннями.

З метою покращення надання спеціалізованої допомоги хворим з інфекційними, гнійними захворюваннями опорно-рухового апарату та подальшого розвитку ортопедо-травматологічної служби в Херсонській області на базі цього відділення наказом №-718 від 30.12.2009 року «Про відкриття обласного центру кістково-гнійної хірургії» створено центр кістково-гнійної хірургії на 30 ліжок.

За двадцять років: були впроваджені та широко використовуються сучасні методи лікування остеомієлітів та відкритих переломів; зроблено біля 12000 оперативних втручань на опорно – руховому апараті; на 38% зменшилася кількість хворих, що виходять на інвалідність з приводу цієї патології.

СТРУКТУРА ВІДДІЛЕННЯ

Травматолого-ортопедичне відділення розгорнуто на 60 ліжках.

Відділення розгорнуто на двох поверхах: 3-й поверх – гнійна половина, 4-й поверх – чиста половина. В відділенні розгорнуто 8 великих палат на 5 осіб та 7 маленьких палат на 2 особи. З-за скорочення площі відділення у великих палатах розміщується по 6 ліжок. Відділення має 3 маніпуляційні кабінети, 1 перев`язочний та 1 гіпсовий кабінети, масажний кабінет, операційна.

Відділення забезпечено: операційною, наркозною апаратурою, набором металоконструкцій, апаратами позавогнещевого металоостеосинтезу, які дозволяють проводити операції хворим з хірургічною патологією та патологією опорно-рухового апарату в плановому порядку.

ПОРЯДОК НАПРАВЛЕННЯ ТА ГОСПІТАЛІЗАЦІЇ

Консультативний прийом спеціалістів травматолого-ортопедичного відділення здійснюється в поліклініці госпіталю ІВВ з 9-00 до 11-00 кожного дня крім суботи та неділі. Госпіталізація всіх хворих, при наявності показань і оформленого направлення, здійснюється після огляду спеціаліста відділення. Надання ургентної та консультативної допомоги хворим містких і центральних районних лікарень здійснюється силами обласного територіального Центру екстреної медичної допомоги (ОТЦЕМД).

ПОКАЗАННЯ ДО ГОСПІТАЛІЗАЦІЇ

 • Реабілітація інвалідів і учасників вітчизняної війни та осіб, які прирівнені до них за пільгами.
 • Захворювання кукс верхніх і нижніх кінцівок (трофічні виразки, остеофіти опілів, невріноми та т.п.).
 • Хибні суглоби, незрощені переломи кінцівок.
 • Облітеруючі захворювання судин нижніх і верхніх кінцівок з трофічними порушеннями.
 • Захворювання хребта.
 • Хронічний післятравматичний та гематогенний остеомієліт.
 • Реабілітація осіб цивільного населення з ортопедичними захворюваннями.
 • Відкриті переломи кісток з дефектами кісткової тканини та м'яких тканин (після стабілізації стану хворого та повного обстеження).
 • Гнійні артрити великих суглобів, які не потребують невідкладної хірургічної допомоги.
 • Гострі та хронічні сіновіїти суглобів.
 • Незрощені, в’ялоконсолідуючі переломи та хибні суглоби трубчастих кісток, як ускладнення остеомієліту, відкритих переломів та після операційних ускладнень.
 • Післятравматичні артрози великих суглобів, як ускладнення гнійних артритів.
 • Захворювання хребта, у тому числі інфекційні неускладнені спондиліти.
 • Реабілітація наслідків переломів і післятравматичних остеомієлітів довгих трубчастих кісток.
 • Лікування хворих з кістково-гнійною патологією, як ускладнення ендокринних захворювань, що потребують реконструктивних відновних хірургічних втручань.
 • Гнійно-запальні захворювання кисті, відкриті травми кисті з пошкодженням сухожилків та кісток.

В сучасній ортопедії та травматології одним з актуальних питань є проблема заміщення кісткових дефектів, які виникають в наслідок гнійно – запальних захворювань кісток (після нефректомій, відкритих переломів, вогнепальних переломів, онкозахворювань кісток) та природжених вад розвитку. Відновлення кісткової тканини необхідно при уповільненому остеогенезі, в`ялоконсолідуючих переломах і хибних суглобах.Висоцький В.С. освоїв всі традиційні методи кісткової пластики: вільна кісткова пластика на судинній ніжці по Ілізарову, замісна кісткова пластика по Хахутову.

Також Висоцький В.С. розробив та впровадив в практику застосування модифікованої порожньої фрези для малоінвазивних оперативних втручань - кісткової пластики хворим з ураженнями шкіри в наслідок травм або шкіряних захворюваннях. Ця методика дозволяє зробити оперативний доступ до кістки нестандартним розтином, не пошкоджує зародки кісткової мозолі яка вже з`явилась в місці хибного суглобу або в`ялоконсолідуючого перелому. Скорочується час заживлення рани. Зменшується кількість післяопераційних ускладнень. Ці фрези застосовуються також при лікуванні шпицевого остеомієліту, який виник в наслідок лікування хворих в апаратах зовнішньої фіксації в інших лікувальних закладах. На 12% зменшилась кількість хворих, отримуючих інвалідність з приводу переломів.


Також Висоцьким В.С. розробляється методика пункційної трансплантації кісткового мозку в фіброзно – сполучну тканину між кістковими фрагментами при хибних суглобах та в`ялоконсолідуючих переломах. Це зведе до мінімуму травматичність оперативного втручання та зможе проводитися амбулаторно.

В відділенні працюють 3 лікаря ортопедо-травматолога, 1 лікар анестезіолог, 19 сестер медичних та 18 молодших медичних сестер.

Завідувач відділення - ВИСОЦЬКИЙ Віктор Степанович

ВИСОЦЬКИЙ ВІКТОР СТЕПАНОВИЧ - завідуючий відділенням, лікар ортопед – травматолог вищої категорії. Закінчив в 1977 році Одеський державний медичний інститут за фахом лікарняна справа. З 1978 по 1987 роки працював ординатором в ортопедо – травматологічному відділенні Херсонської обласної клінічної лікарні. З лютого 1987 року працюю завідуючим травматолого – ортопедичного відділення Херсонського обласного госпіталю ІВВ.


Лікарі відділення:


БУСКАС АНАТОЛІЙ МИКИТОВИЧ

лікар ортопед-травматолог першої категорії. Закінчив Одеський державний медичний інститут.


КУДАС СЕРГІЙ ВІКТОРОВИЧ

лікар ортопед–травматолог. Закінчив Запорізький державний медичний університет.ТЕНЯК АНТОН ЮРІЄВИЧ

лікар ортопед–травматолог другої категорії. Закінчив Запорізький державний медичний університет.ЛИТВИНОВИЧ СВІТЛАНА ОЛЕКСІЇВНА - лікар-анестезіолог вищої категорії. Закінчила Тюменський державний медичний інститут.
На головну     Вгору
 
 
 
 
       
© 2012-2016 Херсонський обласний госпіталь інвалідів та ветеранів війни.  Контакти
Вверх