Травматолого-ортопедичне відділення з центром кістково-гнійної хірургії

З 1987 року на базі хірургічного відділення госпіталю ІВВ відкрито травматолого – ортопедичне відділення для лікування хворих з кістково – гнійною патологією, відкритими переломами з дефектами м`яких тканин і кісток, з післяопераційними ускладненнями (які з`явилися в наслідок оперативного лікування в інших лікувальних закладах) та дегенеративно – дистрофічними захворюваннями.

З метою покращення надання спеціалізованої допомоги хворим з інфекційними, гнійними захворюваннями опорно-рухового апарату та подальшого розвитку ортопедо-травматологічної служби в Херсонській області на базі цього відділення наказом №-718 від 30.12.2009 року «Про відкриття обласного центру кістково-гнійної хірургії» створено центр кістково-гнійної хірургії на 30 ліжок.

За двадцять років: були впроваджені та широко використовуються сучасні методи лікування остеомієлітів та відкритих переломів; зроблено біля 12000 оперативних втручань на опорно – руховому апараті; на 38% зменшилася кількість хворих, що виходять на інвалідність з приводу цієї патології.

СТРУКТУРА ВІДДІЛЕННЯ

Травматолого-ортопедичне відділення розгорнуто на 60 ліжках.

Відділення розгорнуто на двох поверхах: 3-й поверх – гнійна половина, 4-й поверх – чиста половина. В відділенні розгорнуто 8 великих палат на 5 осіб та 7 маленьких палат на 2 особи. З-за скорочення площі відділення у великих палатах розміщується по 6 ліжок. Відділення має 3 маніпуляційні кабінети, 1 перев`язочний та 1 гіпсовий кабінети, масажний кабінет, операційна.

Відділення забезпечено: операційною, наркозною апаратурою, набором металоконструкцій, апаратами позавогнещевого металоостеосинтезу, які дозволяють проводити операції хворим з хірургічною патологією та патологією опорно-рухового апарату в плановому порядку.

ПОРЯДОК НАПРАВЛЕННЯ ТА ГОСПІТАЛІЗАЦІЇ

Консультативний прийом спеціалістів травматолого-ортопедичного відділення здійснюється в поліклініці госпіталю ІВВ з 9-00 до 11-00 кожного дня крім суботи та неділі. Госпіталізація всіх хворих, при наявності показань і оформленого направлення, здійснюється після огляду спеціаліста відділення. Надання ургентної та консультативної допомоги хворим містких і центральних районних лікарень здійснюється силами обласного територіального Центру екстреної медичної допомоги (ОТЦЕМД).

ПОКАЗАННЯ ДО ГОСПІТАЛІЗАЦІЇ

 • Реабілітація інвалідів і учасників вітчизняної війни та осіб, які прирівнені до них за пільгами.
 • Захворювання кукс верхніх і нижніх кінцівок (трофічні виразки, остеофіти опілів, невріноми та т.п.).
 • Хибні суглоби, незрощені переломи кінцівок.
 • Облітеруючі захворювання судин нижніх і верхніх кінцівок з трофічними порушеннями.
 • Захворювання хребта.
 • Хронічний післятравматичний та гематогенний остеомієліт.
 • Реабілітація осіб цивільного населення з ортопедичними захворюваннями.
 • Відкриті переломи кісток з дефектами кісткової тканини та м'яких тканин (після стабілізації стану хворого та повного обстеження).
 • Гнійні артрити великих суглобів, які не потребують невідкладної хірургічної допомоги.
 • Гострі та хронічні сіновіїти суглобів.
 • Незрощені, в’ялоконсолідуючі переломи та хибні суглоби трубчастих кісток, як ускладнення остеомієліту, відкритих переломів та після операційних ускладнень.
 • Післятравматичні артрози великих суглобів, як ускладнення гнійних артритів.
 • Захворювання хребта, у тому числі інфекційні неускладнені спондиліти.
 • Реабілітація наслідків переломів і післятравматичних остеомієлітів довгих трубчастих кісток.
 • Лікування хворих з кістково-гнійною патологією, як ускладнення ендокринних захворювань, що потребують реконструктивних відновних хірургічних втручань.
 • Гнійно-запальні захворювання кисті, відкриті травми кисті з пошкодженням сухожилків та кісток.

В сучасній ортопедії та травматології одним з актуальних питань є проблема заміщення кісткових дефектів, які виникають в наслідок гнійно – запальних захворювань кісток (після нефректомій, відкритих переломів, вогнепальних переломів, онкозахворювань кісток) та природжених вад розвитку. Відновлення кісткової тканини необхідно при уповільненому остеогенезі, в`ялоконсолідуючих переломах і хибних суглобах.Висоцький В.С. освоїв всі традиційні методи кісткової пластики: вільна кісткова пластика на судинній ніжці по Ілізарову, замісна кісткова пластика по Хахутову.

Також Висоцький В.С. розробив та впровадив в практику застосування модифікованої порожньої фрези для малоінвазивних оперативних втручань - кісткової пластики хворим з ураженнями шкіри в наслідок травм або шкіряних захворюваннях. Ця методика дозволяє зробити оперативний доступ до кістки нестандартним розтином, не пошкоджує зародки кісткової мозолі яка вже з`явилась в місці хибного суглобу або в`ялоконсолідуючого перелому. Скорочується час заживлення рани. Зменшується кількість післяопераційних ускладнень. Ці фрези застосовуються також при лікуванні шпицевого остеомієліту, який виник в наслідок лікування хворих в апаратах зовнішньої фіксації в інших лікувальних закладах. На 12% зменшилась кількість хворих, отримуючих інвалідність з приводу переломів.


Також Висоцьким В.С. розробляється методика пункційної трансплантації кісткового мозку в фіброзно – сполучну тканину між кістковими фрагментами при хибних суглобах та в`ялоконсолідуючих переломах. Це зведе до мінімуму травматичність оперативного втручання та зможе проводитися амбулаторно.

В відділенні працюють 3 лікаря ортопедо-травматолога, 1 лікар анестезіолог, 19 сестер медичних та 18 молодших медичних сестер.

Завідувач відділення - ВИСОЦЬКИЙ Віктор Степанович

ВИСОЦЬКИЙ ВІКТОР СТЕПАНОВИЧ - завідуючий відділенням, лікар ортопед – травматолог вищої категорії. Закінчив в 1977 році Одеський державний медичний інститут за фахом лікарняна справа. З 1978 по 1987 роки працював ординатором в ортопедо – травматологічному відділенні Херсонської обласної клінічної лікарні. З лютого 1987 року працюю завідуючим травматолого – ортопедичного відділення Херсонського обласного госпіталю ІВВ.


Лікарі відділення:


БУСКАС АНАТОЛІЙ МИКИТОВИЧ

лікар ортопед-травматолог першої категорії. Закінчив Одеський державний медичний інститут.


КУДАС СЕРГІЙ ВІКТОРОВИЧ

лікар ортопед–травматолог. Закінчив Запорізький державний медичний університет.ЛИТВИНОВИЧ СВІТЛАНА ОЛЕКСІЇВНА - лікар-анестезіолог вищої категорії. Закінчила Тюменський державний медичний інститут.
На головну     Вгору
 
 
 
 
       
© 2012-2016 Херсонський обласний госпіталь інвалідів та ветеранів війни.  Контакти
Вверх