Поліклінічне відділення

Поліклінічне відділення комунального закладу «Херсонський обласний госпіталь інвалідів та ветеранів війни» розташований на першому поверсі чотирьохповерхової будівлі, яка прилягає до другого корпусу госпіталю. Відділення функціонує з 1946 року з часу відкриття госпіталю у м.Херсоні. Завідувачами поліклінічного відділення в різні роки були високо кваліфіковані спеціалісти.

Завідувач поліклінічним відділенням - Донова О.Є., лікар-рентгенолог.

Структура відділення

У складі поліклініки функціонують такі структурні підрозділи:
 • консультативні кабінети вузьких спеціалістів;
 • кабінет функціональної діагностики;
 • стоматологічний кабінет;
 • кабінет УЗД;
 • рентгенологічний кабінет.

Поліклінічне відділення разраховано на консультативний прийом та надання медичної допомоги хворим госпіталю. У відділенні ведуть прийом лікарі основних медичних спеціальностей: терапевт, хірург, ортопед-травматолог, уролог, невропатолог, офтальмолог, отоларинголог, ендокринолог, кардіолог.

ЛОР-лікар проводить обстеження

У відділенні працює 13 лікарів, 7 медичних сестер, та молодший медичний персонал. Більшість лікарів атестовані на першу та вищу кваліфікаційну категорію. Відділення повністю укомплектоване кваліфікованим середнім медичним персоналом. Всі медичні сестри мають першу та вищу категорію. В роботі кабінетів залучені молодші медичні сестри , якими керує сестра-господиня Мартиненко Ольга Олексіївна.

Робота відділення

Робота поліклініки госпіталю має плановий характер. Основне завдання лікарів та підрозділів поліклініки – це кваліфікована консультативно-діагностична та лікувальна допомога стаціонарним хворим. Здійснюється також амбулаторний прийом та медогляд співробітників госпіталю. В поліклініці проводяться лікувально-діагностичні маніпуляції та малі хірургічні втручання. В маніпуляційних кабінетах проводяться виконання призначень лікарів, профілактичні щеплення, різні медичні процедури та діагностичні обстеження. В стінах поліклініки пацієнти можуть отримати такий об’єм обстежень: УЗД органів черевної порожнини та заочеревинного простору, щитовидної залози, органів малого тазу, молочних залоз, простати та сечового міхура, нирок, ЕКГ, реографія судин голови та кінцівок, спірографія, ЕХО реографія голови. Рентгенологічні обстеження організму, рентгенографії скелету, рентгеноскопії органів черевної порожнини.

Кабінет функціональної діагностики є діагностичним та консультативним підрозділом по питаннях інструментального обстеження пацієнтів із захворюваннями серцево-судинної системи, органів дихання та судин голови і кінцівок. На устаткуванні у кабінеті знаходяться електрокардіографи:

 • шестиканальний електрокардіограф «ЮКАРД – 200»;
 • трьохканальний електрокардіограф «ЮКАРД-100»;
Кабінет функціональної діагностики
Та комп’ютерний діагностичний комплекс «КАРДІО +», на його базі виконуються електрокардіографічні обстеження ( для діагностики сердцевих захворювань, диференціальна діагностика та виконуються фізіологічні тести), реовазографічні обстеження ( судин голови, кінцівок), спірографічні обстеження (вимірювання показників, які характеризують вентиляційну функцію легень та оцінку статичних і динамічних легеневих об’ємів, діагностика ХОЗЛ).

Кабінет УЗД оснащений ультразвуковим апаратом фірми General Electric «LOGIA ВООК ХР». Це найновітніший ультрозвуковий апарат з необмеженими можливостями. На базі нього проводить обстеження лікар другої категорії Унгурян Світлана Володимірівна.

Кабінет УЗД

Проводиться широкий спектр обстежень: УЗД органів черевної порожнини та заочеревного простору, щитовидної залози, органів малого тазу, молочних залоз, простати та сечового міхура, нирок та інші.

У стоматологічному кабінеті надається планова та невідкладна стоматологічна допомога, лікування карієсу та його ускладнень (пульпіт, періодонтит), діагностика та лікування захворювань слизової оболонки та порожнини рота (стоматити, гінгівіти та інші), зубів (карієс, гіпоплазія, флюороз та інші). Велике значення надається профілактиці захворювань зубів та порожнини рота, а також пропагується особиста гігієна та догляд за порожниною рота.

Стоматологічний кабінет

Лікарь порадить Вам як правильно вибрати засоби догляду: зубні щітки, пасти, ополіскувачі. Безкоштовно проводиться протезування пільговим категоріям пацієнтів, визначених законодавством. Кабінети облаштовані сучасною апаратурою (установка стоматологічна «Сатва», та «GNATUS»), стоматологічними інструментами та перев’язочним матеріалом. Лікар у своїй роботі широко використовують нові методи лікування карієсу та його ускладнень.

Рентген-кабінет у своєму арсеналі має декілька рентгенустановок:

 • Мобільна рентгенівська система РLХ-102.
 • Рентгенівська система РУМ-20м.
 • Дентальний апарат 5Д-2.
 • Апарат рентгенівський пересувний 12П6.
 • Мобільна рентгенівська система Siremobil-200.

Рентген-кабінет

За допомогою цього обладнання виконуються всі дослідження кістково-рухового апарату, рентгеноскопічні обстеження органів черевної порожнини, рентгенологічні контрастні обстеження м'яких тканин та органів.

Лікарі та медичні сестри поліклінічного відділення постійно вдосконалюються, беручи участь в лекціях, семінарах, конференціях місцевого, регіонального та міжнародного значення, навчаються на курсах підвищення кваліфікації. У своїй роботі керуються наказами МОЗ України, стандартами лікування, що регламентовані відповідними нормативними документами.

Завідувач відділенняДонова Оксана Євгенівна

Старша медична сестраСвєтлова Світлана Володимирівна.


На головну     Вгору
 
 
 
 
       
© 2012-2016 Херсонський обласний госпіталь інвалідів та ветеранів війни.  Контакти
Вверх